O klubu / ABOUT

cz_flag

. . . jsme jachetní klub s velkou členskou  základnou, jejichž koníčkem je jachting a vše co s ním souvisí. V závodním poli některé z nás najdete v lodní třídě Laser, Optimist, RS 500, Kajutové lodě. Jiné z nás už dobře znáte jako rozhodčí při závodech a ten zbytek se o vás stará jako technický personál.logo_yccerna

Historie našeho klubu sahá do roku 1972 a do roku 1973, kdy se začaly kopat a betonovat základy naší loděnice. Prvním předsedou byl Karel Smetana.

Víte že?

„Jihočeské moře“ je posazeno ve výšce 726 m n.m. , bylo uměle vybudováno v letech 1952-1959. Lipno je dlouhé v ose 48 km, průměrná hloubka je vypočítána na 6,5 m, ale může nám trochu nahánět strach z míst, kde max. hloubka  je 21,5 m.

Nejlepší vodní plocha pro závody v jachtingu je právě u nás v Černé v Pošumaví, kde je šířka vody od břehu ke břehu 7 km.

 


 

us_flag. . . we are Yacht Club with 60 members, whose hobby is yachting and everything related to it. On racing field you can find some of us on classes Laser, Optimist, RS 500 and Cabin boats. Some of us you may already know as members of race committee and the rest of us will take care of you as technical staff.

The history of our club begins in 1972, when the first foundations of the structures were laid. Our first chairman was Karel Smetana.

Did you know that…

“South Bohemian Sea” is 726 m above the sea level. It was artificially built in 1952 – 1959. The Lipno Lake has 48 km in length, average depth is 6.5 m, and maximum depth is 21.5 m.

The best place for yachting competitions is right at our club, in Cerna v Posumavi, where the width between shores is 7 km.